Našu ponuku systému ALUPLAST tvorí profil aluplast 4000. Okná dodávame v bielej farbe a štandardných drevodekoroch zlatý dub, mahagón, orech, bahenný dub, winchester. Okrem toho je možné okná vyrobiť aj v neštandardných farbách ako zelená, červená, hnedá, sivá, antracit atď. Dodacia doba na biele okná je 2 až 4 týždne a závisý od výrobcu, na farebné okná vrátane neštandardných farieb je dodacia doba 4 až 8 týždňov. Na okná poskytujeme záruku 5 rokov (neplatí pre prasknutie skla). Okná z profilu aluplat 4000 je možné na požiadnaie dodať do 2 týždňov.

Aluplast IDEAL 4000

 

Základný 5 komorový profil so stavebnou hĺbkou 70mm a atraktívnym zaobleným vzhľadom. Profil krídla je vyztužený oceľovými pozinkovanými výztuhami v tvare U s hrúbkou 1,5mm alebo 2mm podľa veľkosti krídla, ktoré zaisťujú ich maximálnu pevnosť. Profil rámu je vyztužený uzaveretými výztuhamy s hrúbkou  1,5mm alebo 2mm podľa veľkosti okna.

 

Štandardne dodávame okná s dvojsklom float 4 /16 Argon/ 4LE U=1.0 s nerezovým distančným rámikom, na výber

je však z viac ako 200 druhov skiel vrátene bezpečnostných alebo protislnečných.
 

Dve celoobvodové trvalo pružné vymenitelné tesnenia z EPDM dokonale utěsnia okno proti vnikaniu vody a poveternostným vplivom. Sklo je utesnené trvalo pružným těsněním EPDM. Farba tesnenia je podľa výberu sivá aelbo čierna.
Podparapetný profil ma vlastné tesnenie, ktoré utesní spoj medzi oknom a podparapetným profilom kadiať pri podparapetnom profile bez tesnenia a zle založenej parapete môže "ťahať".

 

Štandardnou vábavou okna je kovanie siegenia aubi s viac polohovým vetraním a poistkou proti chybnej manipulácií s kľučkou. Na požiadanie zákazníka je možné okno dodať s bezpečnostným kovaním s poistkou proti vypáčeniu. Štandardne dodávaná kľučka je kovová kľučka medos, ale v ponuke máme aj bzpečnostnú kľučku secustic alebo kľučky s klúčikom. Balkónové dvere dodávame štandrdne s tzv "fajčiarkou" - madlo a mechanizmus na zabuchnutie dverí z vonkajšej strany.

Do balkónových dverí je tiež možné namontovať nízky hliníkový prah alebo obojstrannú kľučku a fab zámok.

 

Ako prevenciu tovorby piesní a vlhkosti je možné vo výrobe alebo dodatočne namontovať ventilačné systémy.

 

Ventilačný systém Aereco®
 
Úroveň vlhkosti vzduchu v bytoch priamo súvisí s počtom obyvateľov bytu a každodennými domácími prácami, ktorých následkom je tvorba vodných par.
Hydroregulovateľné vetracie jednotky umožňujú prívod vonkajšieho vzduchu a zaručujú reguláciu odvodu vzduchu – túto časť zabezpečujú hydroregulovateľné odvodné alebo ventilačné mriežky. Vplivom meniacej sa vnútornej vlhkosti sa polyamidová páska predlžuje alebo skracuje a tím sa mění priepustnosť vetracej jednotky. Následkom toho sa mění objem prúdenia vzduchu prvkom vetracieho systému. Systém sa montuje na okno vo výrobe.

 

Ventilačný systém REGEL-air®

 

Vetracia drážka REGEL-air® sa skládá z dvoch prvkov šírky 125mm každý. Vetracie klapky sú vybavené na rôzne zaťaženie, čo umožňuje reagovať podľa tlaku vzduchu mezi 20-30 Pa. Vetracia drážka REGEL-air® je koncipovaná tak, aby prúdenie bolo kontrolovane regulované.
Vonkajší vzduch sa privádza do priestoru mezi okenným krídlom a rámom. Tu predhriaty vzduch stúpa do hornej časti okna a cez vetracie drážky dovnútra miestnosti. Prievan nevzníká, lebo vzduch je vedený cez vetracie drážky priamo pod strop. Tam sa privedený čerstvý vzduch premieša s teplejším vzduchom v miestnosti. Vetraciu drážku REGEL-air® je ľahké namontovať, nevyžaduje frézovanie otvoru alebo vŕtanie dier. Je možné ju namontovat aj do už osadeného okna.

 

 

 

 

  • 5 komorový profil

  • 70mm stavebná hĺbka

  • 2,5-2,8mm hrúbka steny

  • zasklenie od 14 mm do 42 mm

  • oblá alebo rovná zasklievacia lišta

  • sivé tesnenie

  • kovanie SIGENIA AUBI kovová kľučka medos

  • rovné alebo odsadené krídlo

  • sklo s  teplým rámikom